Kategoriler

Tablet İşlemcisinde Aranan Özellikler konusunda detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.Tablet İşlemcisinde Aranan Özellikler ile android telefonlarınıza yenilik sağlayabilirsiniz. Tablet İşlemcisinde Aranan Özellikler ile ilgili siz de görüşlerinizi aşağı kısımdan bizimle paylaşabilirsiniz. DMCA.com
Tablet İşlemcisinde Aranan Özellikler ile ilgili konu hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizler de Tablet İşlemcisinde Aranan Özellikler konusuyla bilgilerinizi yorum olarak bizle paylaşabilirsiniz.

Tablet işlemcisi nedir? Tablet İşlemcisinde Aranan Özellikler

Tablet İşlemcisinde Aranan Özellikler

Tablet İşlemcisinde Aranan Özellikler

Genel olarak ARM işlemci kullanılıyor;Genel olarak tablet pc’lerin kullandığı işlemci türü ARM işlemcilerdir. Fark nereden kaynaklanıyor derseniz firmalar farkı bu işlemciyi kendilerine göre özelleştirerek kullanmalarında yatıyor. Ayrıca kullanılan işlemcilerde çoğu tablet pc’ler çift çekirdekli işlemcileri kullanıyor, bu da tabletler için güzel bir performans sağlıyor. Peki çok sık duyduğumuz Android nedir diye aklımıza bir soru takılabilir. Android tablet PC‘lerde kullanılan, Open Handset Allience ve Google tarafından kodlaması yapılmış “Linux” İşletim Sistemi tabanlı PDA ve cep telefonları için geliştirilmiş açık kaynak kodlu bir işletim sistemidir.
Özellikle uygulama kullanma açısından insana zevk veren android işletim sistemi android geliştirici uzmanlar sayesinde ugulama arşivini geliştirerek Android’i daha da çekici hale getirmektedir. Google tarafından işletilen kurumsal uygulama mağazası Android Market ile bu uygulamalar çoğu ücretsiz kullanıcılara sunulmaktadır. Tablet PC’ler için geliştirilen androide Honeycomb adı verilmiş. Bu tablet PC alırken teknik özelliklerde zaten belirtir. Android tabletlerin Honeycomb şeklinde.Yeni piyasaya sürülen tabletler çoğunlukla kullanım açısından ve kaliteden dolayı Android Honeycomb tercih ediyor.
Android tabletlerde kullanılan işletim sistemi genelde Tegra 2′dir. Tablet alırken İşlemci bölümünde bu belirtilir.
Genellikle İŞLEMCİ: 1 GHz Çift Çekirdekli NVDIA Tegra 2 İşlemci şeklinde açıkça yazılır. Buradaki 1 GHz neyi ifade ediyor diye soracak olursanız GHz (1GHz = 1 000 MHz = 1 000 000 KHz = 1 000 000 000 Hz) bir frekans birimidir. Masaüstü ve dizüstü PC’lerde de görebileceğiniz bu ifadede bu rakam ne kadar büyük olursa bilgisayar o kadar hızlı işlem yapma yeteneğine sahip olur. Tabiki bu hızı verimli kullanabilmek için buna uygun çevre birimlerine de ihtiyaç vardır. Bunun için de tablet PC’de RAM önem kazanır. RAM bilgisayarın geçici hafızasını oluşturmaktadır. Genelde yanlış yapılan bir şey Tablet PC ile normal masaüstü PC’lerde RAM miktarını karşılaştırmaktır. Ram konusunda size şöyle bir örnek vermek isterim. 256mb ram Android 2.2 için yeterlidir. Android 2.2 ise 2.1 ve altı sürümlerden daha hızlıdır. android işletim sistemi cep telefonları için üretilmiş olup, bilgisayar üreticileri ısrarlar tablet bilgisayarlarda kullandıkları için mecburen android 3.0 gibi android tablet pcler için uyumlu bir sürüm çıkarmıştır.

29 Haz 2012
2.754 views kez okundu
androidpc
Kategori: PC Tablet
Tablet İşlemcisinde Aranan Özellikler ve Tablet İşlemcisinde Aranan Özellikler ile ilgili fotoğraflara ve incelemelere yer bulabilirsiniz. Tablet İşlemcisinde Aranan Özellikler resim, fiyat konusunda yorum bırakabilir beğendiğiniz ve beğenmediğiniz yanları bizimle paylaşabilirsiniz.
Yorum Yaz
Ad Soyad:
Yorum:

Sitedeki gelişmelerden anında haberdar olmak istiyorsanız. E-posta adresinizi ekleyiniz.