Kategoriler

Türk Malı Tablet PC konusunda detaylı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.Türk Malı Tablet PC ile android telefonlarınıza yenilik sağlayabilirsiniz. Türk Malı Tablet PC ile ilgili siz de görüşlerinizi aşağı kısımdan bizimle paylaşabilirsiniz. DMCA.com
Türk Malı Tablet PC ile ilgili konu hakkında bilgi almak için sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sizler de Türk Malı Tablet PC konusuyla bilgilerinizi yorum olarak bizle paylaşabilirsiniz.

Tablet PC

Tablet PC

Ortak olarak çalışacak olan Arçelik, Vestel, Exper, Casper, Aselsan, Netaş ; yüzde 86 yerli üretim kullanarak Türk malı tableti oluşturacaklardır. İthal olacak tek gereç camdır. Tablet PC’nin camı yurt dışından gelecektir.

Fatih Proje’si ile 5 milyar dolarlık bir yatırım ile eğitim sistemine yeniliklerle birlikte gelmesi beklenen Tablet PC ler yerli sanayi ye büyük destek çıkacaktır. Bu projenin yazılımları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanacağı gündemde idi.

Bu yıl için bu proje oluşturuldu. Binlerce çocuk bu uygulama ile kitap taşıma derdinden kurtuldu. Tabi öğrencilere verilen bu bilgisayarlar sadece okul içinde kullanılmadı. Öğrenciler artık bu bilgisayar sayesinde ödevlerini internet üzerinden öğretmenlerine gönderebildiler.

Bu yatırım çok yüksek maliyetler sağlasa da eğitim için yardımcıdır. Zaten bu sistemi komşu ülkelerle ithalat için kullanılacakları düşünülmektedir. Eğer ki bu ithalat işi gerçekleşirse yapılan bu yatırım için destek sağlanacağı anlamına gelir.

Bu yüzde 86 Türk malı olan cihaz Elektrik Elektronik Mühendisi UFUK TEZCAN (31) tarafından icat edildi. Daha sonra KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı) ile 500 bin liralık AR-GE desteği alarak seri üretime geçti. Ayrıca Ufuk TEZCAN’ın yaptığı açıklamaya göre tablet’in yazılımı, plastik aksamını ve ana kartının kendi icadı olduğunu belirtti.

Bu konuya ait başlıklar
10 Ağu 2012
2.615 views kez okundu
androidpc
Kategori: PC Tablet
Türk Malı Tablet PC ve Türk Malı Tablet PC ile ilgili fotoğraflara ve incelemelere yer bulabilirsiniz. Türk Malı Tablet PC resim, fiyat konusunda yorum bırakabilir beğendiğiniz ve beğenmediğiniz yanları bizimle paylaşabilirsiniz.
Yorum Yaz
Ad Soyad:
Yorum:

Sitedeki gelişmelerden anında haberdar olmak istiyorsanız. E-posta adresinizi ekleyiniz.